Премія імені Є.М.Созонова

Продовжується прийом заявок на участь у конкурсі 
на отримання Премії ім. Є.М. Созонова 
Всеукраїнського благодійного фонду “Дитячі шахи” у 2016 році

Положення на 2016 рік (pdf)

Анкета учасника (doc)

Сума премії у 2016 році становить 10 000 гривень. Правління фонду залишає за собою право встановлювати додаткові грошові та речові призи для учасників конкурсу. Заявки приймаються до 9-00 17 грудня 2016.

29 жовтня 2016 відбулася церемонія нагородження переможця та призерів конкурсу на отримання Всеукраїнської щорічної премії ім. Є.М. Созонова 2015 року та оголошення конкурсу на 2016 рік

IMG_9615x-2

Фотозвіт з церемонії нагородження

Переможцем конкурсу на отримання Премії імені Є.М. Созонова у 2015 році став

кандидат в майстри спорту Ярослав Щербак 

(13 років, м. Свалява Закарпатської області)

Scherbak2

Ярослав навчається у загальноосвітній школі N1 міста Свалява у 8-му класі. У школу пішов у віці 5 років, улюблений предмет – математика. Шахами займається  у тренерів Криштофорі Аттіла та Рахмангулова Андрія. У 2015 Ярослав став срібним призером Чемпіонату України з шахів до 12 років та учасником чемпіонатів Європи та світу, неодноразово вигравав міжнародні турніри в Україні та закордоном. Захоплюється вивченням англійської мови та читанням класичної літератури.

Дякуємо усім, хто подавав анкети на конкурс та вітаємо переможця!

Шорт-ліст премії 2015 року (у довільному порядку): Комаренко, Бердник, Манжос, Юрик, Шевченко, Міловзорова, Мосесов, Алексєєнко, Швець, Грищенко. 

Правління заохочує учасників конкурсу попередніх років приймати участь у конкурсі 2016 року та не встановлює з цього приводу жодних обмежень.

Положення про Премію імені Є.М.Созонова у 2015 році
Анкета учасника конкурсу на отримання Премії

Заявки приймаються до 9-00 7 грудня 2015 року

Премія ім. Є.М. Созонова – загальнонаціональна щорічна приватна премія, започаткована з метою підтримки в Україні талановитих та обдарованих дітей віком від 10 до 15 років, які досягли успіхів у навчанні в школі та грі в шахи. У 2015 році Премія вручається втретє. Правління Всеукраїнського благодійного фонду “Дитячі шахи” на 2015 рік встановлює наступну суму Премії:
Переможець – 10 000 гривень
Правління залишає за собою право встановити додаткові грошові та речові категорії Премії за своїм рішенням чи за домовленностю із партнерами та спонсорами Фонду.

Правління заохочує учасників конкурсу попередніх років приймати участь у конкурсі 2015 року та не встановлює з цього приводу жодних обмежень.

Засновник та Голова Правління ВБФ “Дитячі шахи”
WIM Олена Бойцун:

“Кандидат в майстри спорта з шахів Євгеній Меркурійович Созонов (1936-2011), на честь якого засновано Премію, – це мій дідусь та перший тренер з шахів. Він завжди відзначав важливість всебічного та гармонійного розвитку для юних шахістів, що й стало для мене основним поштовхом для започаткування премії.

Також для фонду є важливим підкреслити значення першого тренера для розвитку юного шахіста, адже ці спогади залишаються на все життя”.

Переможці 2013-2014 років, призери та члени жюрі конкурсу на отримання Премії у 2014 році

Переможцем конкурсу на отримання премії у 2014 році став Дмитро Осадчук (11 років, село Гамарня Малинського району Житомирської області). Дмитро має 1 розряд з шахів, гарно навчається у школі, захоплюється читанням книжок, футболом, інформатикою та грою на баяні. Дмитро є переможцем всеукраїнських шахових турнірів – меморіалів М. Анфьорова та В. Кисельова, призером міжнародного фестиваля “Шахова десна”, “Шахова юність Полісся”, чемпіоном Житомирської області серед дітей до 10 років тощо. 

Церемонія нагородження дітей-переможців відбулася 20 грудня 2014 року в Києві. 

Радник Міністра молоді та спорту Павло Булгак, переможець конкурсу Дмитро Осадчук та засновник Премії Олена Бойцун

Дмитро Осадчук, зокрема, отримав спеціальну грамоту від Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова за перемогу в конкурсі на отримання премії ім. Созонова та популяризацію шахової гри.

“Шахи – це унікальна гра, що об’єднує людей різного віку, дає корисні навички та знання, які потім допомагають в житті та на роботі. В дитинстві я серйозно займався шахами, і тому поважаю та ціную цю гру. Впевнений, що зайняття шахами разом із гарним навчанням в школі допоможуть Дмитру Осадчуку здійснити всі його мрії”,

йшлося у привітанні міністра Ігоря Жданова.

Призерами конкурсу, що пройшли до шорт-ліста Премії, стали юні шахісти Волобуєв Данило (Київ), Грицина Анастасія-Соломія (Львів), Кельбас Анастасія (Суми), Комаренко Дмитро (Київ), Лисицький Олег (Дніпропетровськ), Слинько Анна (Київ), Ченцов Андрій (Макіївка), Швець Вікторія (Хмельницький). 

Фоторепортаж з церемонії нагородження

Новина про Премію на веб-сайті Міністерства молоді та спорту 

У 2013 році Премію отримала Карина Скоробагатько (13 років, м. Київ). Карина має 1 розряд із шахів, у 2013 році стала Чемпіонкою міста Києва серед дівчат до 14 років. Навчається у 8 класі Київської спеціалізованої школи №14 з поглибленим вивченням німецької мови. У шахи почала грати з 6 років в секції шахового клубу “Товарищ” у тренера Дмитра Георгійовича Семенова. Карина вивчає англійську, німецьку, іспанську та польську мови, закінчує випускний клас дитячої художньої школи декоративно-ужиткового мистецтва. Займається проектно-дослідницькою діяльністю в школі у рамках проекту “Deutsche Austausch: Partner der Zukunft”. Одним із захоплень дівчини є сучасні танці.

Олена Бойцун нагороджує переможницю конкурсу у 2014 році Карину Скоробагатько, поряд – керівник Шахового центру “Товарищ”  Олег Коваль

Марина Скоробагатько (мати переможниці):

«Звісно, що ми сподівалися на перемогу Карини в конкурсі, але новина, що донька перемогла, стала для нашої великої родини справжнім подарунком до Нового року. Каринка гарно навчається в школі, вивчає іноземні мови, чудово малює і танцює. Шахи – дивовижна гра, яка дарує нашій дитині можливість гармонійно розвиватися. Дякуємо фонду “Дитячі шахи” за таку чудову ініциативу!»

Переможниця Карина Скоробагатько разом із сім’єю